Co słychać w stolicy Małopolski?

Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych województw w kraju, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i rozrywki, ale też na wielu innych obszarach. Staje się regionem przyjemnym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pomocne zmiany w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały stworzono w ciągu ostatniego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne postępowanie w obszarze uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz potrzebne obiekty dla ludności.
Niemałe innowacje są niewidoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle pomijamy fakty, które nie są ściśle z nami związane. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście za mało się wykonuje. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym dniem. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które pomagają krakusom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków zmienia się również pod kątem opcji konferencyjnych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. Te miejsca inspirują przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta akcje nie obejmują tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Wobec tego zamiast narzekać lecz zobaczyć zmiany w które obrósł Kraków.
Kolejne lata – o ile uda się zachowania szybkości zmian – pozwolą miastu zostać prawdziwą metropolia.
Majchrowski program