suplementy na menopauzę

suplementy na menopauzę

Pomimo, iż coraz większa część pań i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby spożywane posiłki były pełne substancji odżywczych, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Jako że rynek suplementów wciąż jeszcze podlega przemianom, ilość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto więc mieć świadomość, czym kierować się przy nabywaniu preparatu, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Suplement nie powinien być zamiennikiem optymalnej diety. Bywa jednak że pewnych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy dostarczyć wraz z pożywieniem. Decydując się na odżywkę można poradzić się aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Warto wziąć pod uwagę swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Ważne informacje na temat składników suplementów diety znajdziesz na naszym serwisie
Przy pomocy właściwego preparatu można przykładowo zlikwidowania różnego rodzaju niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeżeli naszym problemem jest przewlekłym zmęczeniem rozwiązaniem może okazać się specyfik zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek preparatu nabędziemy. Najważniejsze jest jego właściwe zażywanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt duże.