prywatny odwyk dla alkoholika Kraków

prywatny odwyk dla alkoholika Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod terapii, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia alkoholowa Kraków

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez skład znawców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, trzeba asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji figura musi najpierw rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również zainicjować debatę na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.